Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 10458460



*

nr 1045 8460


Bestickuppsättning

nysilver, Olga


Utrop:

800 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 juli 2016
kl 18:43:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/6 16:00:23 1      400 kr
2/7 16:57:44 2      350 kr
2/7 16:57:44 1      400 kr (Budbetjänt)
2/7 17:00:00 2      450 kr
2/7 18:03:19 3      500 kr
3/7 11:39:18 4      1.000 kr
3/7 20:53:48 3      1.000 kr
3/7 20:53:48 4      1.000 kr (Budbetjänt)
3/7 20:54:06 3      1.100 kr
4/7 18:34:34 5      1.300 kr
4/7 18:35:17 3      1.600 kr
4/7 18:36:51 5      1.500 kr
4/7 18:36:51 3      1.600 kr (Budbetjänt)
4/7 18:37:40 5      1.700 kr
4/7 18:38:18 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: besticksuppsättning bestickuppsättning matbestick nysilver olga pläter silver ädelmetall
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:33
  • 8319 Bestick
    silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:30
  • 8277 Brickor
    6 st, nysilver, Runda. Diameter: 40-46 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:32
  • 8275 Brickor
    med handtag, 3 st, omkring 1900, nysilver. Längd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:16
  • 8036 BrödskÃ¥l
    Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8107 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm. Vikt: ..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:43




Ladda ner broschyr